Kontakt

Ullevi Tennisklubb

Anläggningen i City:
Smålandsgatan 2
411 39 Göteborg

Anläggningen i Kallebäck:
Mejerigatan 1
412 76 Göteborg

Telefon: 031 – 18 01 15
E-post: info@ullevitk.se

 

Organisationsnr: 857201-8367
Bankgiro: 246-2992

Reception City

Måndag – Torsdag
Fredag
Lördag
Söndag

kl. 07.00 – 22.00
kl. 07.00 – 21.00
kl. 08.00 – 18.00
kl. 09.00 – 22.00

Klubbchef

 

 

 

Kristian Persson
Telefon: 0707-99 30 08
kristian.persson@ullevitk.se

Bredd- och motionsansvarig

Barn- och ungdomsansvarig

 

Mikael Pihl
mikael.pihl@ullevitk.se

Ansvarig marknad och admin

 

 

 

André Backlund
andre.backlund@ullevitk.se


Elit- och tävlingsansvarig

 

 

Damien Croisat

damien.croisat@ullevitk.se


Elit- och tävlingsverksamheten
Skolverksamhet och seriespel

 

Lars Jönsson

lars.jonsson@ullevitk.se


Ansvarig under 12 årsverksamheten
Föräldrautbildning

 

Fredrik Shasteen

fredrik.shasteen@ullevitk.se


Administration / Ekonomi

 

 

Therese Hansson

therese.hansson@ullevitk.se


Anläggningsansvarig City

 

 

Ulf Nielsen

ulf.nielsen@ullevitk.se


Platsansvarig Kallebäck
Ansvarig shop och racketservice

 

 

Johan Strandeus

Johan.strandeus@ullevitk.se


Ansvarig medlemsservice/reception

 

 

Nominchimeg Batchuluun
Tristan Sawyer
Lena Dahlman

reception@ullevitk.se


Tennistränare

Filip Bergström

filip.bergstrom@ullevitk.se

Carl-Philip Olander

carl-philip.olander@ullevitk.se



Tennistränare

Ludvig Rohlén

ludvig.rohlen@ullevitk.se

Fystränare

Olof Tengström

olof.tengstrom@ullevitk.se